Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo jsem a co fotím

13. 6. 2012

Jsem nadšeným fotoamatérem, kterého chytlo focení asi tak před dvěma lety a od té doby je to jedna velká jízda. Možnosti, které skýtá digitální fotografie jsou pro mne silným magnetem a zároveň hnacím motorem za poznáním.

Pravda, už od malička jsem s focením trochu koketoval, ale nikdy to nebylo úplně ono.Až před pár lety se mi dostala do ruky opravdová digitální zrcadlovka a já tomu bezmezně propadl. Pochopitelně ne hned. Ze začátku jsem byl trochu zmaten a dělalo mi velké problémy orientovat se v tom nepřeberném množství techniky, různých nastavení a o kompozicích, světlech atd. ani nemluvě. Ale postupem času a vývojem (jak technickým, tak informačním) jsem se propracoval až k tomu, že zde uveřejňuji stránky na kterých prezentuji svoje vidění, cítění a pocity.

Technika kterou jsem používal a používám:

nejprve to byl Canon 300D s objektivem 18-55 a 75-300 IS USM. V dnešní době žádná bomba, ale pro začátek celkem dobrý. Později jsem přešel na Canon 450D na který jsem používal stejné objektivy a v té době zjistil i to, že produkovat kvalitní fotky vyžaduje nejen znalosti, ale i patřičnou dávku financí - trochu problém, ale nedal jsem se hned tak odradit a tak trochou kšeftování s fototechnikou jsem se dopracoval ke Canonu 60D. Nejprve s objektivem 18-135 IS a tou starou EF 75-300 IS USM, ale dnes je to již také historie a používám objektivy 24-105mm/f4 IS USM a 70-200mm/f4 IS USM (oba Canon). Jako portrétní pak používám Canon 50mm/f1,8 a Canon 85mm/f1,8. Blesky mám dva: Canon 420EX a Nissin 866. K tomu různé odpalovače, stativy a spoustu dalších "nezbytných" serepetiček. Filtry moc nepoužívám 1) to s nima moc neumím a spousta věcí se dá pak dodělat v PC a za 2) je to další sklo na objektivu, tudíž zhoršuje výslednou kvalitu (kdyby to bylo tak dobrý, dal by ho tam už výrobce;-) Jediný filtr, který občas využívám je polarizační, ten totiž v PC nedoděláte. K úpravě pak používám hlavně Zoner a Photoshop Elements 10.

Na fotografii je nádherné i to, že pokud člověk chce, tak se může neustále vzdělávat a posouvat se tak ve své vlastní tvorbě. Což také činím a krom fotoškoly navštěvuji i různé tematické semináře, kurzy, přednášky apod.